Jedálne a možnosti stravovania

ŠTUDENTSKÁ JEDÁLEŇ EU, DOLNOZEMSKÁ

Kto do tejto jedálne ešte v živote nezavítal môže mať malé problémy s jej nájdením.

Také ťažké, ako sa to zdá, to však nie je a v nasledujúcich pár riadkoch si to teda vysvetlíme:

ŠJ Dolnozemská sa nachádza v areáli univerzity a je priamo prepojená s oboma budovami.Keď chceš do jedálne zamieriť z novej budovy kde sídli aj naša fakulta je to veľmi ľahké:

Od výťahov smeruj doľava a pokračuj kým pred tebou nebude zopár schodov, ktoré treba zdolať a ocitneš sa v presklenom priechode, pomocou ktorého sa dostaneš až ku vrátnici v starej budove. Pri vrátnici stačí zamieriť hore schodmi, následne doľava popri učebniach až k presklenným dverám. Ak si toto všetko prekonala/prekonal už ti stačí zdolať pár schodov a ocitneš sa vo vytúženej jedálni, kde môžeš zahnať svoj hlad.

A teraz niečo k postupu ako si jedlo vybrať a následne objednať:

Na objednávanie ako aj na výdaj stravy ti poslúži tvoj ISIC. Na tento si dobiješ kredit buď prevodom na účet, alebo si svoj ISIC dobiješ v pokladni, ktorá sa nachádza vo vestibule pod jedálňou. Viac info o oboch spôsoboch môžeš nájsť TU.

Keď máš svoj ISIC dobitý potrebuješ následne nájsť terminál, na ktorom si svoje jedlo môžeš vopred objednať – jedlo je potrebné objednať deň vopred, keďže sa môže stať že v tebou vybraný deň už dostupné nebude. Tento terminál sa nachádza v starej budovej pri vrátnici a vo vestibule jedálne a v novej budove ho nájdeš napravo od výťahov (obrazovka na stene, stačí priložiť ISIC ku čítačke a ostatné je ľahké).

Keď si absolvoval všetky tieto procedúry stačí už len zájsť do jedálne s ISICom, ktorý priložíš pri výdaji jedla a následne dostaneš jedlo ktoré bolo tebou objednané.

BUFETY V NOVEJ A STAREJ BUDOVE

Samozrejme aj naše bufety ponúkajú široký sortiment jedál a lahôdok, takže kedykoľvek ťa chytí hlad stačí zájsť sem.

Bufet v novej budove (tam kde sídli aj naša fakulta) sa nachádza vpravo od výťahov. Tu máš možnosť vybrať si počas obeda z varených jedál, ktoré sú v ponuke. Platiť môžeš buď v hotovosti, alebo ISIC kartou, na ktorej máš dobitý kredit, ako už bolo vyššie spomínané. Odporúčame platiť ISICom, nakoľko obed ťa vyjde približne o 50centov lacnejšie ako keď platíš v hotovosti.

Na výber je vždy z dostatočného počtu jedál, avšak s pribúdajúcim časom ubúda počet jedál, takže odporúčame zamieriť do bufetu čím skôr, nakoľko aj rad býva dosť dlhá.

Bufet v starej budove sa nachádza ako keby v podzemí – rozumej tým, že treba zísť dolu schodmi a tam ho už určite uvidíš. Ponuka a spôsob stravovania v tomto bufete sú obdobné bufetu v novej budove, takže je to len na tebe, ktorý z nich si vyberieš.

Prevádzková doba oboch bufetov je nasledovná:
Pondelok – štvrtok od 7:00 h do 17:00 h
Piatok od 7:00 h do 15:00 h
Sobota – od 7:00 h do 14:00

ŠTUDENTSKÁ JEDÁLEŇ EU, EKONÓM

Táto jedáleň sa nenachádza na pôde univerzity, ale na pôde Študentského domova Ekonóm. Prístup sem je veľmi ľahký a trvá cca 5 minút. Stačí nastúpiť na autobus č.87 a vystúpiš na zastávke Prístavná.

Jedlo tu je podľa študentov najchutnejšie zo všetkých jedální. Výhodou je, že jedlo si netreba vopred objednať, stačí ak máš kredit na svojom ISIC. Prístup zo zastávky je veľmi ľahký: buď pôjdeš cez hlavný vchod ŠD Ekonóm, alebo vychodenou cestičkou priamo ku zadnému vchodu do jedálne.

Jedáleň je otvorená v nasledovných časoch:
Pondelok – piatok od 11:00 h do 13:30 h

Študentská jedáleň EU, Prokopa Veľkého 41 (HOPA)

Táto jedáleň sa nachádza na internáte Horský par, alebo medzi nami skôr poznaný pod menom HOPA. Prístup je veľmi ľahký, stačí nastúpiť na autobus 184, ktorý ťa dovezie až na zastávku Prokopa Veľkého. Potom treba ísť hore do kopca, alebo ešte ľahšie je, iba nasledovať dav študentov. Jedáleň sa nachádza v budove internátu, stačí po vstupe zísť dolu schodmi a zabočiť doľava.

Jedáleň je otvorená nasledovne:
Pondelok – piatok od 12:00 h do 14:15 h
Sobota – nedeľa od 12:00 h do 13:30 h

BUFET HOPA

Bufet sa nachádza v budove internátu na -1 poschodí (určite ho nájdeš). Ponúka všetko čo si len vieš predstaviť, od rôznych minútiek, šalátov, pív, nealko až po varené jedlá. Bufet je veľmi obľúbený hlavne u študentov bývajúcich na tomto internáte.

Otvorený je nasledovne:
Pondelok – štvrtok od 7:00 h do 21:00 h
Piatok – od 7:00 h do 20:00 h
Sobota – nedeľa od 9:30 h do 20:00 h

Stravovacie zariadenie Baracuda pri ŠD Vlčie hrdlo

Bufet a stravovacie zariadenie ponúkajú jedlá pre študentov za zvýhodnené ceny.

Viac info nájdeš TU.

Otváracia doba je nasledovná:
Pondelok – piatok od 10:00 h do 22:00 h
Sobota – nedeľa od 10:00 h do 16:00 h

Ďalšie možnosti stravovania

ŠKOLIČKA bar & restaurant

Nachádza sa v areáli univerzity. Nájdeš ho pri starej budove, v budove kde sa nachádza aj posilňovňa – stačí ísť ďalej po ceste smerom ku internátu. V ponuke je výber z jedál ako aj denné menu.

BAGETÉRIA V NOVEJ BUDOVE

Bagetéria ponúka výber rôznych bagiet a nealko nápojov. Nachádza sa na 1. poschodí v bloku E (vyšliapať schody po vstupe a hneď zahnúť doprava a vyšliapať ďalšie schody).

SMILE PIZZA

Tento bufet sa nachádza taktiež v novej budove a ako už z názvu vyplýva ponúka predovšetkým čerstvú pizzu ako aj šaláty, bagety, kávu, čaj a rôzne iné nápoje. Pizzeria taktiež ponúka posedenie na vlastnej terase v prípade priaznivého počasia s výhľadom na vstupný chodník školy.

Viac info k stravovaniu môžeš nájsť aj na oficiálnej univerzitnej stránke, alebo po kliknutí TU.

V prípade otázok neváhaj a zastav sa aj u nás na parlamente. SME TU PRÁVE PRE TEBA!